Vishay Dale CMF557K8700FHRE
Part No.:
CMF557K8700FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF557K8700FHRE.pdf
Description:
RES 7.87K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
7.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF557K8700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF557K8700FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF557K8700FHRE?
Image CMF557K8700FHRE
Part Number CMF557K8700FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 7.87 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)