Vishay Dale CMF557K5000FHRE
Part No.:
CMF557K5000FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF557K5000FHRE.pdf
Description:
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
7.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF557K5000FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF557K5000FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF557K5000FHRE?
Image CMF557K5000FHRE CMF557K5000FHRE70
Part Number CMF557K5000FHRE CMF557K5000FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 7.5 kOhms 7.5 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)