Vishay Dale CMF557K5000FHEA
Part No.:
CMF557K5000FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF557K5000FHEA.pdf
Description:
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
7.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF557K5000FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF557K5000FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF557K5000FHEA?
Image CMF557K5000FHEA
Part Number CMF557K5000FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 7.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)