Vishay Dale CMF55787R00FHRE
Part No.:
CMF55787R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55787R00FHRE.pdf
Description:
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
787 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55787R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55787R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55787R00FHRE?
Image CMF55787R00FHRE
Part Number CMF55787R00FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 787 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)