Vishay Dale CMF55787R00FHEA
Part No.:
CMF55787R00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55787R00FHEA.pdf
Description:
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
787 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55787R00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55787R00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55787R00FHEA?
Image CMF55787R00FHEA
Part Number CMF55787R00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 787 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)