Vishay Dale CMF5575R000FHRE
Part No.:
CMF5575R000FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5575R000FHRE.pdf
Description:
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5575R000FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5575R000FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5575R000FHRE?
Image CMF5575R000FHRE
Part Number CMF5575R000FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 75 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)