Vishay Dale CMF5575K000FHRE
Part No.:
CMF5575K000FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5575K000FHRE.pdf
Description:
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5575K000FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5575K000FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5575K000FHRE?
Image CMF5575K000FHRE CMF5575K000FHRE70
Part Number CMF5575K000FHRE CMF5575K000FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 75 kOhms 75 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)