Vishay Dale CMF55755R00JKEA
Part No.:
CMF55755R00JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55755R00JKEA.pdf
Description:
RES 755 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
755 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55755R00JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55755R00JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55755R00JKEA?
Image CMF55755R00JKEA
Part Number CMF55755R00JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 755 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)