Vishay Dale CMF55715K00FKRE70
Part No.:
CMF55715K00FKRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55715K00FKRE70.pdf
Description:
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
715 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55715K00FKRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55715K00FKRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55715K00FKRE70?
Image CMF55715K00FKRE70
Part Number CMF55715K00FKRE70
Product Status Active
Resistance 715 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)