Vishay Dale CMF55715K00FKEA
Part No.:
CMF55715K00FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55715K00FKEA.pdf
Description:
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
715 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55715K00FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55715K00FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55715K00FKEA?
Image CMF55715K00FKEA
Part Number CMF55715K00FKEA
Product Status Active
Resistance 715 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)