Vishay Dale CMF5569R800FKEA70
Part No.:
CMF5569R800FKEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5569R800FKEA70.pdf
Description:
RES 69.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
69.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5569R800FKEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5569R800FKEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5569R800FKEA70?
Image CMF5569R800FKEA70
Part Number CMF5569R800FKEA70
Product Status Active
Resistance 69.8 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)