Vishay Dale CMF55698K00FKRE70
Part No.:
CMF55698K00FKRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55698K00FKRE70.pdf
Description:
RES 698K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
698 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55698K00FKRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55698K00FKRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55698K00FKRE70?
Image CMF55698K00FKRE70
Part Number CMF55698K00FKRE70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 698 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)