Vishay Dale CMF5568R000GKEA
Part No.:
CMF5568R000GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5568R000GKEA.pdf
Description:
RES 68 OHM 1/2W 2% AXIAL
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5568R000GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5568R000GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5568R000GKEA?
Image CMF5568R000GKEA
Part Number CMF5568R000GKEA
Product Status Active
Resistance 68 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)