Vishay Dale CMF5568K000GKEA
Part No.:
CMF5568K000GKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5568K000GKEA.pdf
Description:
RES 68K OHM 1/2W 2% AXIAL
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5568K000GKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5568K000GKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5568K000GKEA?
Image CMF5568K000GKEA
Part Number CMF5568K000GKEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 68 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)