Vishay Dale CMF5564K900FHEA
Part No.:
CMF5564K900FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5564K900FHEA.pdf
Description:
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
64.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5564K900FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5564K900FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5564K900FHEA?
Image CMF5564K900FHEA
Part Number CMF5564K900FHEA
Product Status Active
Resistance 64.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)