Vishay Dale CMF5561K900FHEA
Part No.:
CMF5561K900FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5561K900FHEA.pdf
Description:
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
61.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5561K900FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5561K900FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5561K900FHEA?
Image CMF5561K900FHEA
Part Number CMF5561K900FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 61.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)