Vishay Dale CMF5560R400FHEA
Part No.:
CMF5560R400FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5560R400FHEA.pdf
Description:
RES 60.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5560R400FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5560R400FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5560R400FHEA?
Image CMF5560R400FHEA
Part Number CMF5560R400FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)