Vishay Dale CMF555K9000FHRE
Part No.:
CMF555K9000FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF555K9000FHRE.pdf
Description:
RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
5.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF555K9000FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF555K9000FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF555K9000FHRE?
Image CMF555K9000FHRE
Part Number CMF555K9000FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 5.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)