Vishay Dale CMF555K9000FHEA
Part No.:
CMF555K9000FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF555K9000FHEA.pdf
Description:
RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
5.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF555K9000FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF555K9000FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF555K9000FHEA?
Image CMF555K9000FHEA
Part Number CMF555K9000FHEA
Product Status Active
Resistance 5.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)