Vishay Dale CMF555K6200FHEA70
Part No.:
CMF555K6200FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF555K6200FHEA70.pdf
Description:
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF555K6200FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF555K6200FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF555K6200FHEA70?
Image CMF555K6200FHEA70
Part Number CMF555K6200FHEA70
Product Status Active
Resistance 5.62 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)