Vishay Dale CMF555K3600FHRE
Part No.:
CMF555K3600FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF555K3600FHRE.pdf
Description:
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
5.36 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF555K3600FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF555K3600FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF555K3600FHRE?
Image CMF555K3600FHRE
Part Number CMF555K3600FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 5.36 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)