Vishay Dale CMF5559K000FHEA
Part No.:
CMF5559K000FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5559K000FHEA.pdf
Description:
RES 59K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
59 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5559K000FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5559K000FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5559K000FHEA?
Image CMF5559K000FHEA
Part Number CMF5559K000FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 59 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)