Vishay Dale CMF55576R00FKRE70
Part No.:
CMF55576R00FKRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55576R00FKRE70.pdf
Description:
RES 576 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
576 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55576R00FKRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55576R00FKRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55576R00FKRE70?
Image CMF55576R00FKRE70
Part Number CMF55576R00FKRE70
Product Status Active
Resistance 576 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)