Vishay Dale CMF55562R00FHRE
Part No.:
CMF55562R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55562R00FHRE.pdf
Description:
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
562 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55562R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55562R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55562R00FHRE?
Image CMF55562R00FHRE CMF55562R00FHRE70
Part Number CMF55562R00FHRE CMF55562R00FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 562 Ohms 562 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)