Vishay Dale CMF5554K900FHEA
Part No.:
CMF5554K900FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5554K900FHEA.pdf
Description:
RES 54.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
54.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5554K900FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5554K900FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5554K900FHEA?
Image CMF5554K900FHEA
Part Number CMF5554K900FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 54.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)