Vishay Dale CMF5553K600FHRE
Part No.:
CMF5553K600FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5553K600FHRE.pdf
Description:
RES 53.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
53.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5553K600FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5553K600FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5553K600FHRE?
Image CMF5553K600FHRE
Part Number CMF5553K600FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 53.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)