Vishay Dale CMF5553K600FHEA
Part No.:
CMF5553K600FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5553K600FHEA.pdf
Description:
RES 53.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
53.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5553K600FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5553K600FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5553K600FHEA?
Image CMF5553K600FHEA
Part Number CMF5553K600FHEA
Product Status Active
Resistance 53.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)