Vishay Dale CMF5552R300FKEA70
Part No.:
CMF5552R300FKEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5552R300FKEA70.pdf
Description:
RES 52.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
52.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5552R300FKEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5552R300FKEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5552R300FKEA70?
Image CMF5552R300FKEA70
Part Number CMF5552R300FKEA70
Product Status Active
Resistance 52.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)