Vishay Dale CMF5551R100FHEA70
Part No.:
CMF5551R100FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5551R100FHEA70.pdf
Description:
RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
51.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5551R100FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5551R100FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5551R100FHEA70?
Image CMF5551R100FHEA70
Part Number CMF5551R100FHEA70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 51.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)