Vishay Dale CMF5551K100FHEA
Part No.:
CMF5551K100FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5551K100FHEA.pdf
Description:
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5551K100FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5551K100FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5551K100FHEA?
Image CMF5551K100FHEA
Part Number CMF5551K100FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)