Vishay Dale CMF5550R000JKRE
Part No.:
CMF5550R000JKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5550R000JKRE.pdf
Description:
RES 50 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5550R000JKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5550R000JKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5550R000JKRE?
Image CMF5550R000JKRE
Part Number CMF5550R000JKRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 50 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)