Vishay Dale CMF554K9900FHRE70
Part No.:
CMF554K9900FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K9900FHRE70.pdf
Description:
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K9900FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K9900FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K9900FHRE70?
Image CMF554K9900FHRE70
Part Number CMF554K9900FHRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.99 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)