Vishay Dale CMF554K8700FHEA
Part No.:
CMF554K8700FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K8700FHEA.pdf
Description:
RES 4.87K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
4.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K8700FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K8700FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K8700FHEA?
Image CMF554K8700FHEA
Part Number CMF554K8700FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.87 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)