Vishay Dale CMF554K7500FHEA
Part No.:
CMF554K7500FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K7500FHEA.pdf
Description:
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
4.75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K7500FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K7500FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K7500FHEA?
Image CMF554K7500FHEA CMF554K7500FHEA70
Part Number CMF554K7500FHEA CMF554K7500FHEA70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 4.75 kOhms 4.75 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)