Vishay Dale CMF554K7000GLRE
Part No.:
CMF554K7000GLRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K7000GLRE.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K7000GLRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K7000GLRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K7000GLRE?
Image CMF554K7000GLRE
Part Number CMF554K7000GLRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 4.7 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)