Vishay Dale CMF554K6400FHRE
Part No.:
CMF554K6400FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K6400FHRE.pdf
Description:
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
4.64 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K6400FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K6400FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K6400FHRE?
Image CMF554K6400FHRE
Part Number CMF554K6400FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 4.64 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)