Vishay Dale CMF554K6400FHEA
Part No.:
CMF554K6400FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K6400FHEA.pdf
Description:
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
4.64 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K6400FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K6400FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K6400FHEA?
Image CMF554K6400FHEA
Part Number CMF554K6400FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.64 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)