Vishay Dale CMF554K4200FHEA
Part No.:
CMF554K4200FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF554K4200FHEA.pdf
Description:
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
4.42 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF554K4200FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF554K4200FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF554K4200FHEA?
Image CMF554K4200FHEA
Part Number CMF554K4200FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.42 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)