Vishay Dale CMF5549K900FHRE70
Part No.:
CMF5549K900FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5549K900FHRE70.pdf
Description:
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5549K900FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5549K900FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5549K900FHRE70?
Image CMF5549K900FHRE70
Part Number CMF5549K900FHRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)