Vishay Dale CMF55499R00FHRE70
Part No.:
CMF55499R00FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55499R00FHRE70.pdf
Description:
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
499 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55499R00FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55499R00FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55499R00FHRE70?
Image CMF55499R00FHRE70
Part Number CMF55499R00FHRE70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 499 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)