Vishay Dale CMF55499K00FHRE
Part No.:
CMF55499K00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55499K00FHRE.pdf
Description:
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55499K00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55499K00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55499K00FHRE?
Image CMF55499K00FHRE
Part Number CMF55499K00FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 499 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)