Vishay Dale CMF55499K00FHEA
Part No.:
CMF55499K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55499K00FHEA.pdf
Description:
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55499K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55499K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55499K00FHEA?
Image CMF55499K00FHEA
Part Number CMF55499K00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 499 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)