Vishay Dale CMF5547K500FHRE
Part No.:
CMF5547K500FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5547K500FHRE.pdf
Description:
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5547K500FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5547K500FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5547K500FHRE?
Image CMF5547K500FHRE CMF5547K500FHRE70
Part Number CMF5547K500FHRE CMF5547K500FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 47.5 kOhms 47.5 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)