Vishay Dale CMF55470R00JHEA
Part No.:
CMF55470R00JHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55470R00JHEA.pdf
Description:
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55470R00JHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55470R00JHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55470R00JHEA?
Image CMF55470R00JHEA
Part Number CMF55470R00JHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)