Vishay Dale CMF5546R400FHRE
Part No.:
CMF5546R400FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5546R400FHRE.pdf
Description:
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
46.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5546R400FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5546R400FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5546R400FHRE?
Image CMF5546R400FHRE
Part Number CMF5546R400FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 46.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)