Vishay Dale CMF5546R400FHEA
Part No.:
CMF5546R400FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5546R400FHEA.pdf
Description:
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
46.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5546R400FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5546R400FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5546R400FHEA?
Image CMF5546R400FHEA
Part Number CMF5546R400FHEA
Product Status Active
Resistance 46.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)