Vishay Dale CMF5546K400FHRE
Part No.:
CMF5546K400FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5546K400FHRE.pdf
Description:
RES 46.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
46.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5546K400FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5546K400FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5546K400FHRE?
Image CMF5546K400FHRE
Part Number CMF5546K400FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 46.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)