Vishay Dale CMF55464R00FHEA
Part No.:
CMF55464R00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55464R00FHEA.pdf
Description:
RES 464 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
464 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55464R00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55464R00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55464R00FHEA?
Image CMF55464R00FHEA
Part Number CMF55464R00FHEA
Product Status Active
Resistance 464 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)