Vishay Dale CMF5544K200FHEA
Part No.:
CMF5544K200FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5544K200FHEA.pdf
Description:
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
44.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5544K200FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5544K200FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5544K200FHEA?
Image CMF5544K200FHEA
Part Number CMF5544K200FHEA
Product Status Active
Resistance 44.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)