Vishay Dale CMF55442K00FHEA
Part No.:
CMF55442K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55442K00FHEA.pdf
Description:
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
442 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55442K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55442K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55442K00FHEA?
Image CMF55442K00FHEA
Part Number CMF55442K00FHEA
Product Status Active
Resistance 442 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)